INNOWACYJNE POMYSŁY NA ZAKRYCIE STARYCH PŁYTEK W KUCHNI

W dobie zmieniających się trendów, domownicy chcą mieć wnętrza zaaranżowane zgodnie z aktualną modą. Kiedyś bardzo modne były płytki ceramiczne w kuchni, dziś już stosuje się inne rozwiązania, które są znacznie bardziej praktyczne i użyteczne. Tutaj pojawia się pytanie: czym zakryć stare płytki w kuchni? W tym względzie pomóc może szkło bądź też płyty MDF o specjalnym przeznaczeniu.

Szkło oraz płyty MDF na stare płytki w kuchni

W celu zasłonięcia starych płytek, trzeba odpowiednio przyciąć na wymiar tafle, następnie przykręca się je do ściany. Aby mieć pewność, że szkło całkowicie zasłoni stare ceramiczne płytki, trzeba wybrać je w motywie laminowanym bądź matowym. Ważny jest również rodzaj szkła. Z racji specyfiki pomieszczenia jakim jest kuchnia, zaleca się zastosowanie tam szkła hartowanego. Natomiast jeśli chodzi o płyty MDF do kuchni, najlepsze będą te, w wariancie o podwyższonej odporności na wilgoć. Jest to dobre rozwiązanie i praktyczne, gdyż w kuchni gromadzi się często dużo pary i wilgoci w efekcie gotowania.

INNOWACYJNE POMYSŁY NA ZAKRYCIE STARYCH PŁYTEK W KUCHNI

Tapety i folie samoprzylepne do nowoczesnej kuchni

Innym pomysłem na zasłonięcie płytek ceramicznych w kuchni, jest zastosowanie tapety bądź też folii samoprzylepnych. Zarówno tapety jak i folie występują w szerokiej gamie modelowej i kolorystycznej, więc jest z czego wybierać. Ich koszt również jest bardzo atrakcyjny i z łatwością po kilku latach można je zdjąć. Innym pomysłem jest zasłonięcie starych ceramicznych płytek, nową, efektowną farbą. Z łatwością takie płytki można malować na dowolne kolory.