DROGA MLECZNA NA SUFICIE – WYBIERAMY FARBĘ ŚWIECĄCĄ W CIEMNOŚCI

Rozgwieżdżone niebo, wróżki albo słodkie potworki pojawiające się po zgaszeniu światła. Taki efekt na suficie lub na ścianie można osiągnąć dzięki fosforyzującej farbie. Farba emituje światło samoistne, jeśli uprzednio zostanie naświetlona naturalnym światłem w ciągu dnia.

Rodzaje farb fluorescencyjnych

Najpopularniejsze farby świecące to farby akrylowe lub ftalowo – karbamidowe. Można je stosować na różnych powierzchniach począwszy od ścian, metalu, szkła, drewno, a także betonie. Przed malowaniem wymagają przygotowania tj. gruntowania ściany. Oczywiście istnieją tez farby fluorescencyjne nie wymagające przygotowania malowanej powierzchni np. farby w sprayu. Do wyboru mamy również farby bezbarwne, które nie zawierają pigmentu, co pozwala na uzyskanie niezwykłego efektu, który pojawia się po zgaszeniu światła.

DROGA MLECZNA NA SUFICIE – WYBIERAMY FARBĘ ŚWIECĄCĄ W CIEMNOŚCI

Aranżacja ściany farbą fluorescencyjną

Farby świecące w ciemności najlepiej będą prezentować się w detalach. Nie najlepszym pomysłem byłoby pokrywanie całej ściany farbą, która będzie emitować mocne, przytłaczające światło, które zaburzy aranżacje wnętrza i nie wpłynie dobrze na nasz wypoczynek w takim wnętrzu. Aby stworzyć ciekawe wzory przy pomocy farby,  warto wykorzystać szablony malarskie albo stworzyć własne rysunki razem z naszymi pociechami.

Wzór na ścianie to tylko jedna z możliwości wykorzystania farby fluorescencyjnej. Świecąca w ciemności farba podkreśli obrys schodów, można nią wyróżnić wyjście, barierki balkonowe lub schodowe albo poręcze. Poza tym możemy nią ciekawie udekorować meble, pudełka, skrzynki, lampy, a także odświeżyć wysłużoną tapetę malując na niej fantazyjne wzory.