SPRÓBUJMY ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE – JAK OCIEPLIĆ PRAWIDŁOWO PODDASZE?

Komfort akustyczny oraz komfort cieplny

Na pewno nie raz słyszeliśmy o zaizolowaniu odpowiednim poddasza. Chodzi o to, aby móc zapewnić komfort akustyczny jak i także komfort cieplny. Na pewno mamy wątpliwości co dokładnie zrobić ze swoim poddaszem? Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jak ocieplić poddasze?

Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy wybrać odpowiedni materiał. Pod uwagę powinniśmy wziąć na pewno wełnę szklaną. Polecamy także wykonanie dwuwarstwowego ocieplenia czy też użycie wełny mineralnej. Skoro już wiemy o kwestiach związanych z materiałem, to także wiedzieć powinniśmy jak ocieplić poddasze?

SPRÓBUJMY ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE – JAK OCIEPLIĆ PRAWIDŁOWO PODDASZE?

Materiał wybrany przez nas musi być z jednej strony sprężysty, a z drugiej strony lekki. Na pewno wełna szklana będzie dobrym wyborem. W obciążeniu samej konstrukcji raczej nie powinniśmy się martwić. W ogóle nam to nie grozi. Wypełniania jest naprawdę cała przestrzeń pomiędzy wszelkimi krokwiami. Im ona jest niższa, tym sam materiał w sposób termiczny się izoluje.

Musimy to sprawdzić

W pierwszej kolejności musimy sprawdzić nasz dach. Wiedzieć musimy czy w ogóle dach nasz może być ocieplony całkowicie. Jak najbardziej musimy wziąć pod uwagę każdy element dachu. Gdy na tym zastanowimy się nieco później, to popełnimy całkiem nieświadomie naprawdę poważny błąd. Może już po prostu być za późno.

Wiedzieć musimy, że będziemy niestety odczuwali bardzo duże straty ciepła. Chodzi o murłatę między innymi. Jest ona po prostu nieizolowana. Wiedzieć musimy także, że podczas procesu ocieplenia nie możemy sobie pozwolić na przerwę w izolacyjnym materiałem. Skutkowałoby to bardzo dużą stratą przez nas ciepła.Na pewno wiedzieć to musimy i mieć tego świadomość. Każdy błąd przez nas popełniony może nad wiele kosztować.

Naprawdę wiele. Nie chce nikt przecież przepłacać zbyt wiele. Wolimy zdecydowanie szybciej to przewidzieć. Na pewno będzie taniej. I to o wiele taniej. Wszystko musimy zaplanować i to bardzo dokładnie.